شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
بستن
جستجو

چطور خانه تان را دکور کنید بخش سوم-دکور اتاق خواب : دَرِ چشم بامدادان ...

اگر درست طراحی شده باشد یک اتاق خواب میتواند پناهگاه شبانه شما باشد

اگر درست طراحی شده باشد یک اتاق خواب میتواند پناهگاه شبانه شما باشد:

اتاق خواب

برنامه برای مبلمان بگذارید:

تخت خواب یک تکه کلیدی از تیکه های مبل شماست.سعی کنید تخت خواب رو گوشه اتاق خواب نگذارید.دلیلش هم اینه که از دو طرف تخت باید مسیر عبور وجود داشته باشه در غیر این صورت برای استفاده دونفر مناسب نیست.البته یه استثنا وجود داره اون هم تخت خواب بچه هاست که دارای یک ریل محافظتیه که معمولا اجازه میده عبور مرور فقط از یک طرف تخت ممکن باشه.

اتاق خواب
اتاق خواب کودک

اگه فضا وجو داره دو طرف تخت میتونید از استند کوچیک کنسول دراور کوتا برای نگهداری چیز هایی که لازمه استفاده کنید. میز کوچیک با یک کشو جمع و جور هم خوبه.

اگه دوست دارید وقتی توی تخت هسیتد تلوزیون تماشا کنید میتونید از یک کنسول و یا  کابینت پایین تخت برای نگهداشتن تلوزیون استفاده کنید.مگر اینکه قصد نصب اون رو روی دیوار داشته باشید.

خیلی از طراح ها دوست دارن از یه صندلی تکی تو گوشه اتاق استفاده کنن نه تنها برای استراحت بلکه برای گذاشتن لباسهای دم دستیتون برای مواقعه ای که عجله دارید و یا گذاشتن لوازم جانبی مصل کیف و غیره استفاده کنید.

تلوزیون در اتاق خواب
ایده برای اتاق خواب

اتاق خواب رو جایی نرم و گرم کنید:

چون شما توس اتاق خواب دنبال آسایش هستید توی اون از رنگهای جیغ یا کاغذ دیواری های نقش دارد و طرح های گرافیکی استفاده نکنید. ازچیزهای خش هم در اتاق خواب استفاده نکنید.پیشنهاد اینه که از تونالیته کم رنگ مثل آبی روشن سبز روشن یا زرد استفاده بشه.

بعضی از طراح ها حتی در دیوارهای اتاق خواب از موادی استفاده میکنند که در هنگام لمس نرم باشند.

زیر پایی:

میتونید از نوعی منسوجات برای گرم کردن کف سرد و سخت اتاق استفاده کنید.همچنین فرش بزرگ زیر تخت و یا فرشهای کوچک دوطرف تخت میتونه ایده خوبی باشه.

تخت خواب:

روشهای مختلفی برای درست کردن تخت خواب و جود داره و موضوع اینه که آیا باید از رو تختی استفاده کنید یا نه.بحث سر این موضع خیلی زیاده و خیلی به شما بستگی داره که بخواهید اتاق خواب تو ساعتهایی که ازش برای خواب استفاده نمیکنید راحت باشه یا رسمی.

میتونید بایک پتوی یا ملحفه ی نقش دار خیلی ساده طراحیتون رو بر گذار کنید ولی  در یک طراحی رسمی شما به لایه های بیشتری نیاز دارید.

بالش اتلق خوای
لایه های تخت خواب

بحث نور:

کنترل نور چه طبیعی و چه مصنوعی مهمه.

اگر هنگام خواب به نور خورشید حساس هستید  و  می خواهید توانایی از بین بردن کامل آن را داشته باشید. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از رول آپ های پارچه ای غلطکی یاسبک  رومی باشه. با این وجود باز ممکنه نور خورشید از لبه ها به داخل نفوذ کنه. برای مسدود کردن آن میتونید از پرده استفاده کنید.

شب ، داشتن روشنایی مفید است. نور بالای سر به شما امکان می دهد کل اتاق را به سرعت روشن کنید.

"تنظیم
روشنایی اتاق خواب

یک جفت روشنایی دو طرف تخت جذابین بیشتری داره . خیلی از طراحان از چراغ های رو میزی و یا روشنایی قابل نصب روی دیوار برای ایجاد امکان هدایت جهت نور و شدت نور برای کارهای مثل مطالعه استفاده میکنن.کلا وجود دیمر برای کنترل شدت نور میتونه خیلی خوب باشه.

قسمت اول: چطور خانه تان را دکور کنید بخش اول -ورودی پرچم بالاست

قسمت دوم:چطور خانه تان را دکور کنید بخش دوم-پذیرائی و نشیمن :آسوده و امن

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر