شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
بستن
جستجو

فنگ شویی: استفاده از اصول طراحی باستانی در فضای داخلی معاصر

فنگ شویی به معنی باد و اب می باشد. جنبه مهمی از طراحی و معماری داخلی در بخش هایی از آسیا است.

فنگ شویی: استفاده از اصول طراحی باستانی در فضای داخلی معاصر

فنگ شویی به معنی باد و اب می باشد. جنبه مهمی از طراحی و معماری داخلی در بخش هایی از آسیا است. براساس یک سیستم چینی باستان ، چیدمان وسایل در کنار هم که اساس شادی و خوشبختی را داشته باشد را فنگ شویی در دکوراسیون داخلی می گویند.
فنگ شویی این قانون را در خود دارد که باید تصور کرد رودخانه ای در فضای شما جاری است اگر این رودخانه به راحتی پیش نرود باید برای از بین بردن این انسداد چیدمان مبلمان را تغییر داد.
گرچه از نظر تاریخی به عنوان ابزاری برای تعیین جهت گیری مقبره ها و سایر سازه های معنوی مهم توسعه یافته است ، اما فنگ شویی متناسب با نیازها و سلیقه های نسل امروز تکامل یافته است. این در طراحی چین تأثیرگذار است ، در حالی که سایر ملل آسیا نیز فلسفه های مشابهی را توسعه داده اند.
فنگ شویی: استفاده از اصول طراحی باستانی در فضای داخلی معاصر
حتی برای بدبینان ، اصول فنگ شویی می توانند نتیجه هایی بدست آورند که از نظر زیبایی شناختی خوشایند است. در زیر ترکیب چنین ایده هایی از اصول فنگ شویی را در خانه توضیح می دهیم.
مهمترین اصل فنگ شوی چیست؟
مهمترین نماد در فنگ شویی رعایت تعادل است.یک مکان نمی تواند صد در صد عالی باشد فقط می تواند تعادل خوبی را برای شخص داشته باشد.
در طراحی داخلی چه چیزی فنگ شویی خوب را تشکیل می دهد؟
بسیار مهم است که در نگاه اول به فضای داخلی خود توجه داشته باشید. نحوه تزءین هر منطقه از منزل با توجه به نحوه استفاده از آن باید مطابقت داشته باشد
به اطراف خود نگاه کنید ممکن است از چیدمان بعضی از وسایل احساس راکد بودن بگیرید و از یکسری از وسایل منزل انرژی خوبی دریافت نکنید که می توان با از بین بردن وسایل اضافی و اضافه کردن وسایلی که باعث خوشحالی می شود فضای خانه را تغییر دهید.

اگر هنگام ورود به یک اتاق احساس راکد بودن کنید پس بنا بر اصول فنگ شویی اصول چیدمان دکوراسیون داخلی را رعایت نکرده اید.

ترکیب چنین ایده هایی از اصول فنگ شویی را در خانه

چند راه ساده برای شروع ترکیب فنگ شوی در خانه چیست؟
در مرحله اول تعیین هدف مهم است. به فضای خود بنگرید و تصمیم بگیرید که کدام اتاق برای چه منظوری استفاده می شود. خواه استراحت، مطالعه و یا سرگرمی.
سبکی را انتخاب کنید که با شما صحبت کند و فضای خود را متناسب با آن تزئین کنید. مراقب باشید که رنگ ها چه احساسی را به شما می دهند و از رنگ هایی استفاده کنید که باعث می شود احساس مثبت یا دلنشین تر داشته باشید.
خوب است که هر پنج عنصر (زمین ، چوب ، آتش ، آب و فلز) را در خانه خود داشته باشید. زمین را می توان با سنگ ، سنگ مرمر ، کریستال یا خاک رس نشان داد. عنصر چوب گیاهان است. آتش می تواند شمع یا روشنایی باشد  هر چیزی که باعث ایجاد انرژی و گرما شود. سپس آب وجود دارد: یک چشمه آب یا مخزن ماهی. عناصر فلزی می توانند مس ، برنز ، نقره باشند هرچه فلزی باشد.
اگر تعداد بیشتری از این عناصر را به فضای خود وارد کنید ، می توانید احساس کنید که آنها با هم کار می کنند و زندگی بیشتری را در فضای شما آزاد می کنند.
آیا حفظ مرتب بودن برای حفظ فنگ شوی مثبت مهم است؟

آیا حفظ مرتب بودن برای حفظ فنگ شوی مثبت مهم است؟
من به افراد توصیه می کنم هر زمان که احساس کنند انرژی بیش از حد راکد است ، در معرض آلودگی قرار گیرند. اتاق را باز می کند بلکه ذهن شما را نیز باز می کند. شاید شما احساس خلاقیت زیادی نداشته باشیداین زمانی است که می دانید وقت آن است که برخی از پاکسازی ها را انجام دهید.
بهینه سازی فضای کاری و اهمیت زمینه های مجازی
اگر مواردی وجود دارد که می خواهید آنها را رها کنید ، آنها را به دوستان خود بدهید. شاید انرژی مثبت به آنها بدهد. فضای شما باید به شما اجازه دهد که همیشه و در هر زمان حضور داشته باشید. اگر مواردی وجود دارد که باعث پریشان یا زهکشی می شود ، از شر آنها خلاص شوید.
شما باید دارای یک جزئیات تزئینی باشید که انرژی مثبت را به شما می بخشد یک عکس ، یا یک قطعه هنری که احساسات مثبت را به ارمغان می آورد. هر آنچه باعث لبخند زدن در فضای شما می شود را اضافه کنید تا به شما انرژی دهد.

اگر کسی در خانه خود نور طبیعی محدود داشته باشد ، برای روشن تر شدن فضا چه کاری می تواند انجام دهد؟
انسان به طور طبیعی از نور خورشید استفاده می کند ، بنابراین استفاده از رنگ هایی مانند زرد و نارنجی برای تقلید از آن می تواند کمک کند. همچنین می توانید با استفاده از مناظر طلوع آفتاب یا غروب خورشید ، از نورپردازی گرمتر استفاده کرده یا آثار هنری را وارد کنید.
در مورد آینه ها آیا آنها می توانند کمک کنند؟
آینه ها جالب هستند زیرا چیزها را در یک فضا ضرب می کنند. ما همیشه باید مراقب آینه ها باشیم زیرا آنها می توانند چیزهای دلپذیر را منعکس کنند مثلاً یک فضای سبز در خارج از پنجره شما. اگر در آن منعکس شود ، اساساً بخشی از فضای شما می شود.
شما می خواهید از انعکاس آنتن ها، بیمارستان ها، ساخت و سازها یا سازه های بسیار برجسته خودداری کنید. به طور سنتی ، این چیزها بد شانس تلقی می‌شوند باید انرژی های منفی را به انرژی مثبت تبدیل کنیم.  باید به اثرات مثبت در مقابل انرژی منفی فکر کنیم. فنگ شویی تلاش برای جذب و تجمع انرژی مثبت تمرکز دارد ، مواردی که احساسات منفی را به وجود می آورد ممکن است باعث شود فرد احساس ناراحتی و ترس کند.اما می توانید چیزهایی را که می خواهید بیشتر ببینید ، مانند اقیانوس ، مناظر زیبا یا پارک بازتاب دهید.
پناهگاه" برای شما چه معنی دارد؟ چرا داشتن یک نفر در خانه مهم است؟
من همیشه به مردم می گویم بدن ما یک معبد است و خانه ما پناهگاه ما است. من شخصاً واقعاً از بودن در خانه لذت می برم ، بنابراین خانه جایی است که بتوانم انرژی خود را شارژ کنم. این جایی است که من کاملاً می توانم باشم که هستم.
پناهگاه شما نباید شما را منحرف کند و نباید شما را تخلیه کند. بنابراین برای من ، پناهگاه فضایی است که نشانگر شما کیست و دارای عواقب عادات شماست - مکانی که می توانید در مورد احساسات خود تأمل کنید.


نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر