شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
بستن
جستجو

محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل

یک نقطه شروع عالی برای یک پروژه طراحی داخلی ، یادگیری کمی در مورد هر یک از سبک ها و نحوه تفاوت آنها با یکدیگر است.

شیک مدرن ، صنعتی ، شیک ... و لیست ادامه می یابد. یک چالش مهم که بسیاری از مشتریان ما با آن روبرو هستند عدم درک یا واژگان برای توصیف و تعریف سبک طراحی داخلی شخصی آنها است. با فراوانی از سبک های منحصر به فرد در طراحی ، می توانید رمزگشایی کنید که کدام سبک برای شما بهتر کار می کند. برخی نیز از ترکیب عناصر چند سبک برای ایجاد ظاهر ایده آل خود لذت می برند.

یک نقطه شروع عالی برای یک پروژه طراحی داخلی ، یادگیری کمی در مورد هر یک از سبک ها و نحوه تفاوت آنها با یکدیگر است.


مدرن


مدرن یک اصطلاح طراحی گسترده است که به طور معمول به خانه ای با خطوط تمیز و واضح ، یک پالت رنگ ساده و استفاده از موادی که می تواند شامل فلز ، شیشه و فولاد باشد اشاره دارد.
طراحی مدرن حس سادگی را در هر عنصر از جمله مبلمان به کار می برد. کلماتی که معمولاً برای توصیف سبک مدرن به کار می رود ، براق است ، و درهم و برهمی یا لوازم جانبی زیادی با سبک مدرن وجود ندارد.

 

 مدرن محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل

امروزی


مدرن و معاصر ، دو سبکی هستند که بطور متناوب از آنها استفاده می شود. معاصر متفاوت از مدرن است زیرا طراحی را بر اساس اینجا و اکنون توصیف می کند.
تفاوت اصلی که جدایی از سبک طراحی مدرن و معاصر دارد این است که مدرن یک تعبیر دقیق از طراحی است که از قرن بیستم آغاز شده است. از طرف دیگر ، معاصر روان تر است و می تواند حس ارز را با پایبندی کمتری به یک سبک خاص نشان دهد. به عنوان مثال ، سبک معاصر ممکن است شامل خطوط منحنی باشد ، در حالی که طراحی مدرن چنین نیست. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله مدرن در مقابل معاصر مراجعه کنید.

محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل امروزی

مینیمال


مفهوم مینیمالیستی مفهومی است که در اینجا در استرالیا رواج دارد. مفهوم طراحی مدرن را در بر می گیرد و آنها را ساده تر می کند.
پالت های رنگی خنثی و مطبوع هستند. مبلمان ساده و ساده است و هیچ چیز در لوازم جانبی یا دکوراسیون بیش از حد و مبهم نیست.
مینیمالیسم در نهایت با یک حس عملکرد و خطوط فوق تمیز تعریف می شود.

محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل

صنعتی


همانطور که از نام آن پیداست ، سبک صنعتی الهام بخش از انبار یا یک انبار شهری است.
در بسیاری از عناصر حس خاموشی ناتمام وجود دارد ، و دیدن آجر ، مجرای سنگ و چوب در معرض غیر معمول نیست. یک خانه نمادین با طرح طراحی صنعتی ، یک تالار بازسازی شده از یک ساختمان صنعتی سابق است.
به سقف های بلند ، چوب های قدیمی و لامپ های فلزی آویزان با مبلمان کاربردی کم نظیر فکر کنید. احتمالاً ممکن است یک یا دو قطعه از هنر انتزاعی یا عکاسی وجود داشته باشد تا رنگی را به یک طرح رنگی در غیر این صورت خنثی حاصل از مواد اولیه چوب و فلزات اضافه کند.

 صنعتی محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل

حالت متوسط مدرن


مدرن قرن نوزدهم بازگشتی به سبک طراحی اواسط دهه 1900 است - عمدتاً دهه های 50 و 60. نوستالژی یکپارچهسازی با سیستمعامل موجود در طراحی مدرن اواسط قرن ، و همچنین برخی از عناصر مینیمالیسم وجود دارد. کارایی یا "بدون احمق" موضوع اصلی برای طراحی قرن میانه بود. تأکید بر اشکال زائد ، اشکال طبیعی یا ارگانیک مانند صندلی "تخم مرغی" ، طرح های معاصر با کاربرد آسان و ساختگیهای ساده است. این به راحتی هر فضای داخلی را تکمیل می کند و همچنین به انتقال یکپارچه از فضای داخلی به فضای بیرونی کمک می کند.

 حالت متوسط مدرن محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل

اسکاندیناوی


طراحی اسکاندیناوی ادای احترام خود را به سادگی در زندگی نشان داده شده در کشورهای شمال اروپا نشان می دهد. طراحی مبلمان اسکاندیناوی غالباً مانند یک هنر ساده است ، اگرچه ساده و قابل درک نیست. عملکرد مبلمان در مبلمان و برخی از خطوط جالب وجود دارد که بسیاری از آنها دارای اثر مجسمه سازی هستند.
از دیگر خصوصیات متداول آن می توان به پالت های رنگی تمام رنگ سفید و ترکیب عناصر طبیعی مانند چوب فشرده شده ، پلاستیک های روشن و کفپوش های لعاب دار آلومینیومی ، فولادی و تخته های وسیع اشاره کرد. اگر رنگ های مختلفی وجود داشته باشد ، اغلب از هنر استفاده می شود ، فیبرهای طبیعی یا خزها یا یک تکه از مبلمان.
نورپردازی جادار ، طبیعی ، لوازم جانبی کمتر و مبلمان کاربردی ، طراحی های اسکاندیناوی را نشان می دهد.

 اسکاندیناوی محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل

سنتی


سبک طراحی سنتی جزئیات کلاسیک ، مبلمان مجلل و وفور لوازم جانبی را ارائه می دهد. ریشه در حساسیت های اروپایی دارد.
خانه های سنتی اغلب دارای چوب تیره ، به پایان رسیده ، پالت های رنگی غنی و انواع بافت ها و خطوط منحنی هستند. مبلمان دارای جزئیات و پارچه های پیچیده و زینتی مانند پارچه های مخملی ، ابریشمی و دستباف است که ممکن است شامل الگوهای و بافت های متنوعی باشد.
عمق ، لایه بندی و ابعاد در بیشتر طرح های سنتی وجود دارد.

 سنتی محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل

گذرا


گذرا یک سبک بسیار رایج است زیرا از طراحی سنتی و مدرن وام می گیرد تا فضایی را انتخاب کند که از نظر یک سبک یا سبک دیگر "بیش از حد" نیست. یک حس تعادل جذاب و غیر منتظره است. یک طرح انتقالی ممکن است مواد مدرن مانند فولاد و شیشه را در خود جای دهد و سپس آنها را با مبلمان مخمل خواب دار متحد کند.
طراحی انتقالی همچنین شامل پالت های رنگی نسبتاً خنثی است ، فضایی آرامش بخش و آرام را ایجاد می کند که قادر به احساس هر دو شیک و براق و همچنین گرم و جذاب است.

 گذرا محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل

دیزاین فرانسوی


رنگهای گرم و خاکی نشانگر سبک طراحی کشور فرانسه است ، همانطور که مبلمان چوبی فرسوده و زینتی دارند. این سبک الهام بخش از خانه های مزرعه است.
طراحی کشور فرانسه ممکن است شامل تن های نرم و گرم از رنگ های قرمز ، زرد یا طلایی و مواد طبیعی مانند سنگ و آجر باشد. طراحی کشور فرانسه می تواند شامل مجموعه ظروف چینی تزئینی و ملافه های سنگین و روتختی باشد.

 دیزاین فرانسوی  محبوب ترین سبک های 
 طراحی داخلی منزل

روستایی


طراحی روستایی با الهام از طبیعی و با استفاده از عناصر خام و اغلب ناتمام از جمله چوب و سنگ ترسیم می شود. طراحی روستایی ممکن است لوازم جانبی بیرون از خانه را با گرمی تقلید از طراحی و جزئیات معماری که شامل ویژگی هایی مانند سقف های طاق آراسته با تیرهای چوبی یا کف های چوبی بازپسگیر شده باشد باشد.
بسیاری از طرح ها امروزه طراحی روستایی را با مبلمان و لوازم جانبی مدرن تر ادغام می کنند.

 روستایی محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل

سبک نخ نما


سبک نخ نما با الهام از لباس پرنعمت است ، اما در مقایسه با سبک های غیرمتعارف و سبک های دیگر ، بیشتر زنانه ، نرم و لطیف تر به نظر می رسد.
مبلمان شیک و شیک اغلب مضطرب هستند یا به این ترتیب ظاهر می شوند. تمایل دارد نقاشی های زیبایی به پایان برسد. پالت های رنگ Shabby Chic شامل رنگ های سفید ، خامه و پاستیل است. لامپ های کم نور و آویز های دیواری ممکن است تزئین شده و ادامه روند زنانه و تزئینات شیک و شیک است.

 شیک نخ نما محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل

هالیوود گرام


همچنین به عنوان هالیوود ریجنسیتی نیز گفته می شود ، هالیوود گلم یک سبک طراحی است که تمایل به لوکس بودن ، فراتر از حد و تفریحی دارد. این یک سبک طراحی زیبا و مناسب برای صاحب خانه ای است که از اظهار نظر لذت می برد.
این سبک از طراحی می تواند برخی از ویژگی های طراحی ویکتوریا را شامل شود ، از جمله مخمل خواب دار ، مخمل ، مخمل ، تاپینگ و عتیقه. پالت های رنگی مخصوصاً جسورانه هستند - بنفش ، قرمز و فیروزه ای را تصور کنید.

 هالیوود گرام محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل

همپتون های کاستال


سبک ساحلی همچنین به سبک همپتون لقب گرفته ، از منطقه ساحلی نمادین ایالات متحده آمریکا استقبال می کند. از ویژگی های مشترک می توان به پالت های رنگی سبک و مطبوع با سایه خنثی خنک جفت شده با بلوز و سبز اشاره کرد مبلمان اغلب سفید یا بژ است. اتاق می تواند دارای عناصر چوب باشد و لوازم جانبی اغلب از دریا الهام گرفته می شوند.

الگوهای راه راه آبی و سفید برای بالش ها ، پنجره های بزرگ ، کاناپه های مخمل خواب دار سفید و چوب سفید رنگ شده نیز اجزای رایج در سبک کلاسیک ساحل / همپتون هستند.

قصد ایجاد محیطی آرام و راحت است که از ساحل و اقیانوس الهام گرفته شده است.

درک صحیح از اصول و سبک های طراحی می تواند کمک زیادی در تحکیم آرمان های طراحی شخصی شما کند. توانایی شناسایی سبک های مختلف طراحی داخلی به شما کمک می کند تا چشم اندازهای الهام بخش از خانه آینده خود را تنظیم کنید و چارچوبی برای ساخت زیبایی شناسی شخصی خود فراهم کنید. با یک واژگان برای بیان بینش الهام بخش خود ، جادو اتفاق می افتد! اگر به این نگاه علاقه دارید.

 
نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر