شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
بستن
جستجو

چرا فرش بخرم-چه فرشی بخرم

فرش ها نسبت به بقیه اسباب خونه مثل کفش هستن نسبت به بقیه لباستون.

فرش ها نسبت به بقیه اسباب خونه مثل کفش هستن نسبت به بقیه لباستون.تا حالا پیش اومده خودتون رو برای یه مهمونی مهم آماده کرده باشید، بهترین لباستون رو پوشیده باشید، بعد پا برهنه راه بیافتید.این مثال رو زدم تا متوجه اهمیت فرشها بشید.کفشها کامل کننده لباسها هستن و فرش هم کامل کننده وسایل خونه. خلاصه این که فرشها مثل کفشها باعث درخشش بیشتر بقیه وسایل خونه میشه.

فرش و کفش

عروس بی فرش جهازش کامل نیست و ما ایرانی ها خونه بی فرش  برامون انگار خالیه.حالا نه اینکه فقط وقتی از فرش صحبت میکنم فرش دستبافت خودمونه منظور همه نوع زمین پوش توی خونس.

فرش و قالیچه میتونن خیلی در تغییر ظاهر خونه موثر باشن.و اصلا باعث تغییر حال و هوای خونه بشن.فرشها میتونن با طراحی خونتون هماهنگ باشن و یا میتونن با تفاوت زیاد با تم خونتون یه حالت سورپرایز ایجاد کنن.

هزار و یک دلیل دیگه برای استفاده ازفرشها  توی خونمون هست و الان قصد داریم از اینکه از این عناصر خوشگل و زیبا چجوری استفاده کنیم حرف بزنیم.

فرش مهمه

راه هایی که جلوی چشم هستن:

اول راهرو ها : راهرو های یخورده جز فضای مرده خونه بحساب میان چون فقط محل گذر هستن ولی فرشها میتونن به راه رو ها روح بدن و شما رو به بخشهای مختاف خونه هدایت کنن.معنی این حرف اینه که می شه با یکم فان این مسیر ها رو بهتر جلوه بدین.البته مواظب باشید تم کلی رو بهم نزنید.با فرشها به راهروتون گرما و شخصیت بدین و اونها رو از یه فضای مرده به یک جای جالب تبدیل کنید.استفاده از فرش مناسب میتونه باعث زیبا شدن راه پله ها بشه.

فرش مهمه

از فرش ها برای مرتبط کردن فضا ها استفاده کنید:

اگه قصد دارید دو تا اتاق رو که کنار هم هستن و کاربری یکسانی دارن رو تزئین کنید و به کسایی که میان خونتون بگید این دو تا فضا یکی هستن و اگه اینجا هستین راحت باشین و از اونجا هم استفاده کنید، استفاده از فرش یکسان تو هردو اتاق کمکتون میکنه این حس رو القا کنید. اگه دقت کرده باشین هتلها از این تکنیک برای القای این حس استفاده میکنند.

فرش مهمه

صدا گیر:

فرش راه مناسبی برای از بین بردن صداست مثل فرشهایی که توی اتاق خواب ازشون استفاده میشه یا جاهایی که کف پوش چوبی دارن یا کاشی کاری شده.مثلا توی آپارتمانها که عالی هستن

یک ویژگی بسازید:

کنار هم با زاویه  گذشتن یا روی هم انداختن فرشها  و یا قالیچه های تکررای و گذاشتن صندلی در اطراف اونها طرح های جالبی ایجاد میکنه.پس سعی کنید اندازه بزرگی فرش ها رو انقدری بگیرید که فضایی که نیاز دارید رو بپوشونه.گاهی اوقات فرشهای کوچیک اثر بیشتری نسبت به فرشهای بزرگتر میگذارن

فرش مهمه

به عنوان هنر:

فرش خودش به تنهایی میتونه یک اثر هنری باشه که از دیوار آویزون بشه.فرشها نتنها یک عنصر تزئینی هستن حتی میتونن برای جذب صدایی که از اون ور دیوار میاد هم کمک کنن.

شاید بعدا براتون راجع به استفاده از بافت و پارچه و نحوه استفاده از اونها روی دیوار گفتیم.

به المانهای طراحیتون با فرش کمک کنید:

اگه میخواهید به طراحی هماهنگ تو اتاقتون برسید کافیه وقتی دارید یه فرش میخرید. بقیه اجزای اتاق رو در نظر بگیرید و بر اساس اونها رنگ فرش رو انتخاب کنید.اگه وقتی فرش میخرید بتونید طرح و نگی رو انتخاب کنید که با بقیه اجزای دکورتون میخونه دارید تاکید بیشتری رو طراحی اون اتاق میگذارید .فرشها واقعا تاثیر زیادی روی طراحی و زیبایی اتاق دارن.

جدا کننده فضا های یک اتاق بزرگ:

اگه بخوام یه مثال خوب برای عدم استفاده از فرش توی یک فضای بزرگ بزنم کشتی تایتانیک بعد از غرق شدنش مثال خوبیه مبلمان مثل چیزایی میمونه که بعد از غرق شدن کشتی ری آب موند. برای تقویت منطقه بندی فضه های بزرگتون از فرشها استفاده کنید.از صدا گیری فرشها در این فضا غافل نشید.

فرش مهمه

از فرشها الگو دار استفاده کنید:

اگه میخواهید شجاعت به خرج بدید و از الگوها استفاده کنید فرشها بهترین وسیله اند.فرشهای الگو دار همچنین یک راه عالی برای اضافه کردن رنگ و لعاب به فضا های خنثی و دادن تشخص به اونهاست.

تاکید بشتر به فضای طراحی:

فرشها میتونن سبک حاکم بر اتاق رو برجسته کنن مثلا توی سبک روستایی فرشهایی با رنگ قرمز و نارنجی و سیاه و الگو های روستایی خیلی تاثیر ایجاد فضای مورد نظزتون داره.

فرش مهمه

اضافه کردن یک بعد جدید به کف اتاق:

امروزه صحبت از فرشهای با بافت سه بعدی و با کیفت عالی بر سر زبانهاست. این فرشها با عمق بصری که در کف اتاق ایجاد می کنند و به زیبایی آن می افزایند.

فرش مهمه

درباره اندازه ها:

برای تصمیم گیری در انتخاب هر نوع فرش ، مطمئن شوید که بزرگترین فرش را برای اتاق مورد نظر خود انتخاب کنید.از فرش تو اتاق طوری که مثل یه قایق وسط در یا سرگردانند خودراری کنید. در حالت ایده آل ، فرشیکه  انتخاب می کنید باید به اندازه کافی بزرگ باشد که در زیر هر چهار پا از هر قطعه مبلمان قرار بگیرد. اگر این امکان پذیر نیست ، قسمتهای جلویی مبلمان شما باید روی فرش قرار گیرند.  لنگر انداختن مبلمان شما روی فرش که باعث میشود مبلهایتان تکام نخورند، و در خانه ثابت بمانند.

فرش مهمه
نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر