شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
بستن
جستجو

چطور خانه تان را دکور کنید بخش دوم-پذیرائی و نشیمن :چه رویاهایی می آیند

اینجا فضای اصلی زندگیه و فرقی نمیکنه که نشیمن و پذیرایی رو با هم ترکیب کرده باشین یا اط هم جدا باشه.

قسمت اول: چطور خانه تان را دکور کنید بخش اول -ورودی پرچم بالاست

ایده هایی برای پذیرایی و نشیمن:

اینجا فضای اصلی زندگیه و فرقی نمیکنه که نشیمن و پذیرایی رو با هم ترکیب کرده باشین یا اط هم جدا باشه.صحنه اصلی زندگی کنار خانواده و دوستان اینجاست.

یه پالت رنگ بسازید:

شما میتونید رنگها ، الگو ها لبه های فلزی رو تو اینترنت ببینید اما عکسهای دیجیتال فقط طبیعی به نظر میرسن ولی واقعا اینطوری نیست.اگه در توانتون هست نمونه های پارچه ها رو مواد رو سفارش بدی تا مطمئن بشید که محصول نهایی انتظارات رو تامین میکنه.تهران هوم میتونه تو این زمینه کمکتون کنه.مثلا بعضی از زنگها ترکیبیه و تشخیص سردی و گرمیش سخت میشه.

انتخاب رنگ
انتخاب رنگ
انتخاب رنگ
انتخاب رنگ

نمونه ها رو جدا جدا نگاه نکنید. بهتره بگذاریدشون کنار هم مثلا روی یه میز یا توی یه سینی یا حتی پین کنید روی یه تخته و ببینید کنا هم چطورین.مثلا همه سبزه کنار هم قشنگ میشن ولی آبی ها باهم تضاد دارن. کنار هم گذاشتن نمونه ها یه راه خوب برای دیدن الگوهای مختلف و چک کردن هماهنگی و هارمونی یا تنششون با هم است.

حتی فرا تر از اون میتونید پارچه ها ببرید و کنار هم بگذارید ببینید به هم میان.

کار روی دیوار ها

رنگ فروشی ها به دلیل ظهور یه رنگ در شرایط متفاوت به صورت های متفاوت خیلی بدنام هستن ولی مسئله اینه که یک رنگ در دو جای مختلف باید با شرایط نوری مشابه مثل هم به نظر بیاد.این تنها زمانی نمایان میشه که شما رنگ رو روی تمام چهار دیواری نقاشی کرده باشد.به همین دلیل دیدن رنگ توی فروشگاه با یه نظر و قبولش ایده خوبی نیست. بهتره بزرگترین بخش یه دیوار رو رنگ کنید بعد ببینید آیا همون رنگی هست که دوست دارید یانه.بهترین کار اینه که یه تخته بزرگ بردارد و رنگ کنید ببینید با جاباجا کردنش تو ساعت های مختلف روز و تماشا کردنش اون رنگ رو دوست دارید یا نه.همنطور که میبیند با این روش میتونید بدون رنگ کردن تمام خونه به رنگ مورد نظرتون برسید. بعد از اینکه خود رنگ رو انتخاب کردید مات یا براق بودن رنگ را انتخاب کنید. رنگهای مات یا تخت رنگهایی مطبوع و دلپذیرند که عیوب دیوار را پنهان میکنند. اما تمیز کردنشان کار سختی است.یخوره سلیقه ایه که رنگ براق یا مات استفاده کنید.

انتخاب رنگ
انتخاب رنگ

چهار چو بهای در قاب بندی های سقف هم میتونن مثل رنگ اوتاق باشن یا رنگشون عوض بشه تا یه تضاد بصری ایجاد کنه.معمولا دیوارهای رنگی با یک قاب سفید بسیار زیبا خواهد شد.

در مورد سقف هم باید تصمیم بگیرید میتونید سفید رنگش کنید برای القای خشکی و یا همرنگ دیوارها برای حس پیله دادن به خونه در مورد شفافیت هم میتونید مات رنگ کنید چو نگران ایکه بهش دست بخوره کمتره.اگر سقف بسیار صاف و بی نقصی دارید شفاف رنگ کنید تا نوری که به سقف تابیده میشه برگرده به پایین.ولی اگه سقف صافی ندارید از این رنگ استفاده نکنید چون باعث واضح شدن مشکلات سقف خواهد شد. برای چیزی غیر منتظره میتونید دنبال چیزی فراتر مثل کاغذ دیواری طرحدار پارچه مبلمان رو کش چوب و حتی سنگ و آجر استفاده کنید.

دکوراسیون خانه سبک کلاسیک
طراحی به سبک کلاسیک
انتخاب مبلمان:

با استفاده از نقشه کف و تصاویر الهام بخش مبلمان صندلی ها و میزها را انتخاب کنید.حواستون باشه انتخابتون باید طوری باشه فضای خونه رو بی مصرف نکنن.همینطور دنبال چیزهایی برید که خودتون دوست دارید و میلتون میکشه و برای این منظور میدونید که انتخابهای گسترده ای دارید.

برای یک اتاق سنتی تمرکز روی مبلمان و طرح های متقارن کمک میکنه مثلا گذاشتن کاناپه با یک میز قهوه جلوی شومینه و صندلی در طرفین به صورت متقارن در هر طرف جالب خواهد بود.فضای کاملا متقارن فضایی رسمی را شکل میدهد از طرف دیگر انتخاب مبل یک تکه میتونه فضای کمتری خواهد گرفت.

ارتفاع صندلی ها خیلی مهمه . مبل ها و صندلیها ی اتاق نشیمن در یک اتاق باید هم ارتفاع باشند تا از نشستن افراد در ارتفاع های متفاوت نباشد.صندلی خیلی کوتاه احساس خستگی نشان میدهدو صندلی بلند فضا را رسمی میکند.

چه فضا رسمی باشد چه کجوال یک قانون وجود داره و اونم تعداد صندلیهای دور میز نهار خوری باید با تعداد جاهای نسشتن در پذیرایی برابر باشد.اگر دوازده نفر رو برای نهار دعوت میکنید باید دوازده تا صندلی برای قبل و بعدش در نظر بگیرید.

دکوراسیون سرد
دکوراسیون گرم
کار ها چطور اتفال میافتند:

هیچ مبل و صندلیی نباید جزیره ای برای خود باشد .وقتی مردم یه جایی میشینن یه جایی برای گذاشتن نوشیدنی یا کتب یه نور برای خواندن دارن .قراردادن میز قهوه و میز عسلی برای دسترسی ساده و آباچور جایی که نور لازمه خیلی خوبه. هیچ کس نمیخواد نوک انگشت پاش بخوره به پایه میزها پس بهتر مطمئن شوید که مسیر های عبور مرور درست طراحی شده اند و هیچ راهی تحت هیچ شرایطی بسته نمیشود.

اگر اتاق نشیمن تلوزیون داره یه فکر به حال سیمها بکنید که دیده نشن این مورد بیشتر برای حالت نصب روی دیوار موضعیت داره. اگه غذا رو بصورت بوفه ای سرو میکنید یه میز دم دستی نزدیک میز غذا به شما اجازه میده مهموناتون هرچی میخوان از اونجا بردارن و راه نیافتن تو آشپزخونه.

در مورد فرشها:

کف بدون فش لخت به نظر میرسه.یک فرش برای زیبایی بصری اضافه کنید.برای این کار سه راهکار وجود دارد:

فرش کامل کف:

برا یا اینکار یک فرش برای کل کف در نظر گرفته میشه فقط لبه های به اندازه دو فوت یا کمتر را خالی بگذارید.این برای اتاقهای خیلی کوچیک بکار میاد فرش فضای نشستن:

دکوراسیون سرد
دکوراسیون گرم

میتونید نشیمن رو به چند فضا برای نشستن تقسیم کنید و این کار را با استفاده از چند فرش انجام بدهید و تم صندلیها در هر فضا رو جدا گانه انتخاب کنید.همچنین در فضای باز میتونید از یک فرش برای فضای نشیمن استفاده کنید و فضای غذا خوری رو بدون فرش قرار دهید. فرشهای کوچیک رو میتونید در قسمتهای بزرگتر قراردهدی تا جذتبیت بصری ایجاد کنید.

در هنگام انتخاب فرش سخاوتمند باشید . یک فرشی که زیر میز قهوه را فقط پر کرده اصلا دیده نمیشه فرش باید در زیر نیمی یا کاملا زیر مبلمان و لبه آن گسترش یابد.

با کارهای هنری و اکسسوری تمام کنید:

آخرین مرحله برای به پایان رساندن هر اتاق اضافه کردن هنر و لوازم جانبی است ، اما هیچ رویکردی یجور نیست. در یک فضای مینیمالیستی ، ممکنه فقط چند مورد استفاده بشه . در یک فضای متکلفانه ، ممکنه نمایش کل مجموعه ها و لایه ها از کار های هنری باشه. ب مجموعه ای از عکسهایی که جمع کردید برگردید و ببینید که چجوری لوازم جانبی توشون چیدمان شدن.نحوه چیدمان جعبه ها کتابها کاسه ها و گلدانها دقت کنیدو آیا بالای مبل یک اثر هنری وجود دارد.

مجسمه دکوری
مجسمه دکوری
مجسمه دکوری
مجسمه دکوری

حتما نیازهای خودتون رو برای استفاده از اون اکسسوری ها در نظر بگیرید.مثلا یه سینی قلم کاری شده میتونه توش کنترل تلوزیون رو بگذارید.از کوسن ها با طرح های جالب برای استفاده در مبلای عمیق استفاده کنید.یک قفسه زیبای مجله میتونه برای گذاشتن مجلات استفاده کنید.همچنی سبدهای جذاب برای استفاده در جمع کردن اسباب بازی بچه استفاده کنید.

قسمت اول: چطور خانه تان را دکور کنید بخش اول -ورودی پرچم بالاست

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر