شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
بستن
جستجو

چگونگی طراحی یک اتاق آفتابگیر

مهم نیست که چطور قصد استفاده از این فضا را دارید ، نور و گرما مهم هستند.در این مقاله ما به نحوه طراحی یک اتاق آفتاب می پردازیم.

چگونگی طراحی یک اتاق آفتابگیر

مهم نیست که چطور قصد استفاده از این فضا را دارید ، نور و گرما مهم هستند.

در این مقاله ما به نحوه طراحی یک اتاق آفتاب می پردازیم.

اتاق پر ازپنجره، همچنین مکانی ، با طبیعت به عنوان پس زمینه شما، مناسب برای استراحت است.

طراحی اتاق آفتاب خود با استایل ، مبلمان ، پارچه و کمی تخیل است. برای ایده ها ، این نکات را از جوانب مثبت دنبال کنید.

مقدار نور را در نظر بگیرید

"اتاقهای آفتابی معمولاً اتاقهایی هستند که به آرامش ، خواندن ، معاشرت یا تنهایی اختصاص داده شده اند. آنها یک اتاق اضافی هستند و لازم نیست مانند یک اتاق خانوادگی کار کنند ، بنابراین این آزادی را دارید که آنها را متناسب با سبک زندگی خاص وسلیقه خاص خود تنظیم کنید.

"فلسفه ما استفاده از همین سبک در تمام فضای داخلی و خارجی است. هر فضایی می تواند شخصیت و احساسات خاص خود را داشته باشد اما به شکلی منسجمی که به بقیه خانه  پیوند می خورد.

طبیعتا ، این اتاق ها نور زیادی دریافت می کنند ، بنابراین همه پارچه ها و فرش ها باید از اشعه ماوراء بنفش محافظت شوند. ما پارچه هایی در فضای باز را ترجیح می دهیم. به عنوان یک لایه اضافی محافظ ، برخی از مشتری

ها تصمیم می گیرند که محافظ UV را به پنجره اضافه کنند.

اگر تلویزیون یا رایانه در این اتاق دارید، تابش نور طبیعی را در نظر بگیرید. در صورت لزوم سایه های مهندسی شده در مواد نیمه شفاف می توانند به کنترل نور کمک کنند.

مبلمانی که باید برای این اتاق ها در نظر بگیرید صندلی های سالن پذیرایی ، عثمانی برای بالا بردن پای شما ، یک میز جانبی برای هر صندلی ، یک قالیچه یا فرشی که فقط قسمتی از کف را بپوشاند برای اضافه کردن نرمی و یا بافت و همچنین روشنایی اضافی برای روزها و عصرهای تاریک است.

من رنگ های متوسط را برای رنگ آمیزی ترجیح می دهم زیرا خورشید آنها را در طول روز روشن می کند و آنها هنوز در شب روشن به نظر می رسند بدون اینکه احساس کنتراست زیادی در طول روز داشته باشند.

فرش های طراحی شده برای استفاده در فضای باز را انتخاب نکنید. الیاف طبیعی نیز انتخاب خوبی هستند ، بنابراین پارچه هایی مانند سیزال ، پشم آلپاکا یا جوت را در نظر بگیرید.

آنجا را دنج کنید

سبک موجود در اتاق آفتاب شما باید با بقیه خانه همبستگی و هم خوانی داشته باشد. برای مثال ، اگر فضای داخلی بسیار مدرنی دارید ، تمایل به سبک مدرن برای اتاق آفتاب خود ندارید اما این طرح باید از یک فضا به فضای دیگر یکپارچه جریان داشته باشد.

هدف از یک اتاق آفتاب داشتن فضای دنج و آرام است ، بنابراین به حداکثر رساندن سطح صندلی و راحتی بسیار مهم است. اگر قصد دارید یک میز قهوه در فضا داشته باشید ، داشتن عثمانی ، به عنوان صندلی اضافی. ممکن است مورد توجه شما باشد. قطعات همه کاره می توانند تعداد بیشتری از مهمانان را در خود جای دهند و به راحتی می توانید ترتیب صندلی ها را مجددا تنظیم کنید من یک مبل را در فضا قرار می دهم ، به همراه یک بلندگو در فضای باز برای موسیقی و شمع برای ایجاد یک محیط دوست داشتنی و آرامش بخش.

رنگ های خاموش  باعث ایجاد یک محیط آرامش بخش برای سرگرمی و آرامش می شوند. به حداکثر رساندن میزان روشنایی نور آفتاب چیزی است که باید در هنگام انتخاب رنگ ها مورد توجه قرار دهید. یک تخت رنگ رنگی با پایین پوسته تخم مرغی یا لبه ساتن بسیار بهینه تر از یک تخت با پایان مات است.( پوسته تخم مرغی دارای براقیتی جزئی است و به افزایش نور و انعکاس آن کمک می کند ، در حالی که یک سطح صاف یا مات نور را جذب می کند.)

خلاق بودن

در حالی که یک اتاق آفتاب نباید کاملاً از طراحی خانه فاصله بگیرد ، هم چنین مکانی است که می توانید کارهای جسورانه تری درآن انجام دهید. کفپوش ها را به یک کاشی چوبی  طرح دار تغییر دهید ، دیوارها را با رنگی جسورانه رنگ کنید ، مجموعه های سرگرم کننده را اضافه کنید ، وسایل تزئینی مورد علاقه خود را انتخاب کنید و یا اثاثیه ای را انتخاب کنید که باعث شود شما لبخند بزنید.

اگر شما از اتاق آفتاب خود به عنوان یک فضای نشیمن یا اتاق استراحت استفاده می کنید ، می گویم یک صندلی راحت یا یک تخت بسیار ضروری است.همچنین چند گیاه اضافه کنید تا بیرون از منزل بیاورید.

اگر اتاق آفتاب شما نور زیادی می گیرد ، یک فرش بزرگ برای فضای باز با یک الگوی جسورانه پیدا کنید.

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر