شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
بستن
جستجو

10 نکته برتر دکوراسیون داخلی برای افزودن رنگ به فضای شما

بیائید ببینیم چه اصولی را برای دکوراسیون رعایت کنیم

از قانون 60-30-10 استفاده کنید
تزئین یک فضا از نظر رنگ به راحتی با استفاده از ترکیب 60-30-10 ممکن است. به من اعتماد نداری، نگاهی به برخی از دکوراسیون داخلی منازل در مجلات یا نمونه کارها از طراحان بیندازید. شما متوجه خواهید شد که اتاقهایی که بیشتر آنها را دوست دارید تقریباً 30درصد آن به نسبت 30-10 تقسیم می شوند. شاید این تمایل بشر به دیدن یک موضوع در رنگی که 60 درصد باشد بسیار مهم است. 30 درصد علاقه بصری را نشان می دهد و 10 درصد ،مانند جواهرات زرق و برق را میافزاید.
بنابراین ، هنگام دیزاین یک اتاق خاص ، رنگ ها را به صورت زیر تقسیم کنید:
60٪ از رنگ غالب
30٪ از رنگ ثانویه
10٪ رنگ جانبی

فرض کنید لباس رسمی یک مرد را تصور میکنید:
60٪ از رنگ لباس ژاکت است
پیراهن 30٪ رنگ لباس است
10٪ رنگ لباس کراوات است
بنا بر این شکست رنگ در اتاق به صورت می باشد که:
60٪ رنگ اتاق دیوارها است
30٪ از رنگ اتاق اساس یا لوازم داخلی است
10٪ از رنگ اتاق یک تکه از رنگ جانبی یا گل آرایی است

از قانون 60-30-10 استفاده کنید
یک رنگ بندی را انتخاب کنید
پرده های رنگی مطابق کف و سقف :تم صورتی روشن ، سرخابی و زرد یا سبز رنگ  به اتاق نشیمن مدرن حس  دراماتیکی میبخشد.
تلاش برای تصمیم گیری در مورد طرح و رنگ مناسب برای یک اتاق یا کل خانه می تواند دشوار باشد. شما می توانید فرآیند را با استفاده از دایره های رنگی و ساده کردن گزینه های خود به دو طرح رنگ ساده کنید. البته راه های بیشتری نیز وجود دارد، اما اینها مؤثرترین ها هستند و جای خوبی برای شروع هشتند.


طرح رنگی مکمل
رنگهای مکمل روی دایره رنگ، مانند قرمز و سبز ، آبی و زرد یا بنفش و نارنجی هستند. از طرح‌های رنگی مکمل باید در مناطق رسمی تر خانه مثلاً اتاق نشیمن یا اتاق ناهار خوری استفاده شود.


طرح رنگی آنالوگ
رنگهای آنالوگ در کنار یکدیگر روی دایره رنگی مانند زرد و سبز ، آبی و بنفش یا قرمز و نارنجی قرار دارند. اتاقهایی که از یک طرح رنگی مشابه استفاده می کنند، معمولاً از نظر رنگ آمیزی، دلپذیرتر هستند. این رنگ بندی به بهترین وجه در مناطق غیر رسمی خانه مورد استفاده قرار می گیرد. اتاق های پذیرایی، تخت‌ها و اتاق‌های خواب مکان‌هایی که در روز به دنبال استراحت و آرامش هستید از نظر رنگ مشابه به نظر می رسد و "احساس خوبی" می‌کنید.


سیاه را فراموش نکنید
این یک رسم قدیمی در طراحی داخلی است. با اضافه کردن یک عنصر سیاه مثلاً یک جعبه سیاه ، آباژور ، قاب عکس در واقع شما سایر رنگ های موجود در فضا را روشن و تقویت می کنید. آن را امتحان کنید واقعاً کارمی کند!
فضای داخلی خود را با تکرار مقادیر رنگی دنیای بیرون طراحی کنید. از این گذشته ، طراحی های داخلی اصولاً تلاش ما برای تقلید از مادر طبیعت است ، که نقاش زبردستی و عالی ایست!
مقادیر تیره تر رنگ را برای کف (زمین) ، مقادیر متوسط رنگ برای دیوارها (درختان و کوهها) و مقادیر نور رنگ برای سقف (آسمان) انتخاب کنید. اگر هنگام دیزاین "عمودی" در اتاق، رنگهای خود را از نظر ارزش از تاریکی به نور تقسیم می کنید، یک طراحی داخلی ایده‌ال به دست می آورید.

الگو بکشید
برای کمک به شما در انتخاب یک طرح رنگی، ابتدا به رنگ های موجود در بزرگترین بخش اتاق نگاه کنید، فرقی نمیکند پارچه، پارچه اساسیه یا لوازم داخلی ، تابلو فرش یا یک اثر هنری باشد. سپس رنگ ها را بر اساس آن قطعه انتخاب کنید. این بسیار ساده تر (و ارزان تر) از رنگ آمیزی دیوارها به یک رنگ خاص و پیدا کردن این است که مطلقاً هیچ چیز دیگری روی کره زمین ، چه رسد به اتاق شما، با آن مطابقت نخواهد داشت. به عبارت دیگر، اگر رنگ مورد علاقه شما قرمز، سیاه و خاکستری باشد، می توانید رنگ خاکستری را 60 درصد، قرمز 30 درصد و رنگ سیاه 10 درصد یا رنگ قرمز را به عنوان رنگ غالب انتخاب کنید و رنگ های خاکستری و سیاه را به عنوان رنگ نقش دوم و جانبی بکار ببرید.
به خاطر داشته باشید که رنگ ها موجود در بازار به وسیله  بازار تعیین می شوند. صنعت رنگ برای سالهای خاص با رنگهای استاندارد عرضه می شود (همه آشپزخانه های طلایی خود را از دهه 60 به یاد می آورند). این رنگ های استاندارد پس از آن برای اتومبیل ، وسایل و  پارچه ها استفاده می شوند
این رنگها بسته به "رنگ زیر رنگ" تغییر خواهند کرد. در دهه 80 رنگها زیر رنگ اصلی آبی بود ، بنابراین رنگهای شیک در آن زمان شامل موهای (قرمز یا رنگهای آبی) و کف دریا (سبز با رنگهای آبی) بودند. این مسئله را در هنگام تصمیم گیری در مورد طرح رنگ خود به خاطر داشته باشید.
برای ایجاد جریان رنگ از اتاق به اتاق دیگر ، کافی است رنگی را که در آن استفاده می کنید انتخاب کنید و در یک فضای مجاور آن را به روشی متفاوت بازنگری کنید. به عنوان مثال ، اگر مبل شما سبز است ، از همان رنگ سبز برای پارچه صندلی در اتاق غذاخوری استفاده کنید.
هنگام حرکت در خانه از رنگ در درجات بزرگتر یا کوچکتر استفاده کنید. همان رنگ سبز از مبل اتاق نشیمن که در بالا به آن اشاره شد نیز می تواند به عنوان مثلاً چراغهای آویز در اتاق پزیرایی استفاده شود.


کنتراست را در نظر بگیرید
فضایی با کنتراست بالا (اتاقی که از مقادیر رنگهای تیره در ترکیب استفاده می کند به عنوان مثال بورگوندی عمیق ( یک سایه تاریک و غنی از قرمز یاقوتی است) با طلایی سبک) به نظر می رسد واضح تر و بسیار تعریف شده تر از فضایی است که دارای تضادهای کم است (مثلاً زعفران زرد با سبز مریم گلی). . بنابراین در مورد استفاده از کنتراست بالا به منظور تقویت کیفیت اتاق و کنتراست کم فکر کنید تا خصوصیات تسکین دهنده را معرفی کنید.

هنگامی که زوج ، سیاه و سفید (که به هر حال ، رنگ نیست بلکه افزودن یا تفریق نور است) از نظر ظاهری تا حدودی رسمی هستند ، بر خلاف یک کتانی. اما سفید با بژ ، کنتراست کم و احساس آرامش دارد. ترکیب رنگ سفید و سیاه با خاکستری بسیار کم است و همچنین فضای آرامش بخش را ایجاد می کند.

با انتخاب رنگی که دوست دارید احساسی شوید
همه ما رنگها را با آنچه آنها نشان می دهند مرتبط می کنیم. در ذهن ما ، قرمز ممکن است نمایانگر آتش ، آب و هوا و دریا باشد ، خورشید را زرد میدانید ، و قهوه ای و سبز اغلب نمایانگر درختان هستند. اینها معمولاً به عنوان پاسخ عاطفی به رنگ در مقابل پاسخهای روشنفکرانه در نظر گرفته می شوند. با تصمیم گیری در مورد تأثیر احساسی که می خواهید اتاق داشته باشد ، از این ترکیبهای عاطفی استفاده کنید تا بیشترین تأثیر را در یک فضا داشته باشند. آیا دوست دارید این زندگی سرزنده باشد؟ قرمز و زرد را انتخاب کنید. اگر ترجیح می دهید راحت باشید ، آبی تیره و قهوه ای را امتحان کنید.

تأثیر عاطفی رنگ باید منعکس کننده فعالیتهایی باشد که در فضا انجام می شود. اگر برای استراحت است ، مانند اتاق خواب یا اتاق خانواده ، مقادیر تیره تر رنگ ها را انتخاب کنید که مربوط به استراحت مانند سبزی ، سرمه ای و قهوه ای است.

به رنگ محلی و فصلی بیاندیشید
در هنگام خرید پارچه اثاثه یا لوازم داخلی اثاثه یا لوازم داخلی ، اثاثه یا لوازم داخلی ، روکش پنجره یا فرش ، همیشه از نمونه ای را به خانه ببرید تا در فضایی که تزئین می کنید ، امتخان کنید. سپس آن را برای چند روز در اتاق بگذارید و ببینید که در انواع مختلف نورپردازی مورد استفاده در آن فضا چه رنگی به نظر می رسد. توجه داشته باشید که به نظر می رسد نمونه ها در مواقعی که بیشتر از اتاق استفاده می شود چه گونه اند.

اگر بیشتر اوقات اتاق در شب استفاده می شود ، بعد از اینکه همه از محل کار و مدرسه (در زیر نور "مصنوعی" لامپ ها) در خانه هستند ، رنگ آن را در اواخر بعد از ظهر و ساعات عصر مشاهده کنید. اگر در طول روز از اتاق استفاده می شود ، هنگامی که مقدار زیادی نور طبیعی خورشید وجود دارد ، رنگ ها را در ساعات صبح و اوایل ظهر بررسی کنید.

جهت پنجره هاي اتاق نيز (از آنجا كه نور طبيعي از آنجا دريافت مي شود) نيز بر نحوه ظاهر يك رنگ در اتاق تاثير خواهد گذاشت. رنگهای تیره در اتاقهایی با نوردهی شمالی تیره تر به نظر می رسند. ممکن است بخواهید مقادیر رنگی انتخاب های خود را کمی روشن کنید تا نور در چنین فضاهایی منعکس شوند. برعکس این موضوع در مورد اتاق هایی که دارای نورگیر جنوبی هستند ، صادق است: رنگ ها سبک تر به نظر می رسند.

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر