شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
بستن
جستجو

3 اصل طراحی داخلی که برای همه مان مفید است

فضای داخلی با زیبایی تزئین شده نه تنها عملکرد خوبی دارد بلکه خلق و خو یا احساسی را ایجاد می کند و شخصیت خانواده ای را که در آنجا زندگی می کنند نشان می دهد.

3 اصل طراحی داخلی

فضای داخلی با زیبایی تزئین شده نه تنها عملکرد خوبی دارد بلکه خلق و خوی یا احساسی را ایجاد می کند و شخصیت خانواده را که در آنجا زندگی می کنند نشان می دهد. توجه به این سه عنصر مهم عملکرد ، خلق و خوی و شخصیت را در دکوراسیون داخلی موفقیت را تضمین می کند.

قبل از نقاشی و تنظیم مجدد، مدتی را صرف فکر کردن در مورد خانواده خود و نحوه زندگی خود کنید. برای الهام گرفتن از سایت tehranhome.ir هم می توانید کمک بگیرید و ایده ها یا اتاقهایی را که برای شما جذابیت دارد استفاده کنید. مواردی را از اطراف خانه جمع آوری کنید که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید و برای نشانه های رنگی و شاید سرنخ آنها را با دقت مطالعه کنید و سرنخی از خلق و خوی مورد نظر در خانه خود داشته باشید. این سرآغاز یک منطقه زندگی خوب برنامه ریزی شده در دکوراسیون داخلی است.
در مورد بقیه ، بیایید با عملکرد شروع کنیم.

تابع
دکوراسیون داخلی چیزی بیش از جذابیت چشم نیست این باعث می شود یک اتاق واقعاً برای شما جذابیت داشته باشد. در اینجا نحوه انجام این کار ، عنصر به عنصر آورده شده است:

    کانون توجه: گاهی اوقات اتاق ها دارای کانونی طبیعی هستند (چشم هایی که بلافاصله با ورود به اتاق به سوی آن کشیده می شود) شومینه ، یک پنجره، شاید حتی یک قفسه کتابی داخلی. اگر اتاق دارای یک کانون طبیعی نیست ، یکی از آنها را با یک اثر هنری پویا یا یک فرش رنگارنگ ایجاد کنید.
مبلمان: تعیین کنید که آیا مبلمان عملکردهایی که برای اتاق برنامه ریزی کرده اید را برآورده می کند یا خیر. اگر یک قطعه کار نمی کند یا به اندازه اتاق بسیار بزرگ یا خیلی کوچک است ، از شر آن خلاص شوید یا برای چیز دیگری در اطراف خانه توجه کنید که ممکن است مناسب تر باشد.

 روشنایی: نورپردازی باید برای کارکردهای اتاق و همچنین برای جذابیت بصری انتخاب شود. هر کار به روشنایی مستقیم از یک لامپ یا چراغ های غیرمستقیم نیاز دارد که به راحتی اتاق را برای مکالمه یا تماشای تلویزیون روشن می کند. نورپردازی،لکه های کف ، نورپردازی مسیر یا چراغهای روشنایی  باعث افزایش بافت ، رنگ و جزئیات اتاق می شود.

آرایش مبلمان: اتاق خود را روی کاغذ نمودار بکشید. پریز برق و سوئیچ ها ، دریچه ها ، پنجره ها و درها را اندازه گیری و علامت گذاری کنید. مبلمان خود را اندازه بگیرید و آن را در برنامه کف خود قرار دهید. به طور کلی قطعات اصلی مبلمان به سمت کانون هدایت می شوند و الگوهای عمده ترافیک را باز نگه می دارند. قطعاتی را که می خواهید در حال حاضر داشته باشید یا ممکن است در دسترس نباشید ، پر کنید. حتما قطعات زیاد و کم و همچنین سنگین و سبک را در اطراف اتاق متعادل کنید

حالت

خلق و خوی یا احساس یک اتاق با انتخاب رنگها ، سبک اساس کشی ، میزان بافت و الگوی انتخابی و لوازم جانبی شما ایجاد می شود. از آنجا که در هنگام خلق و خوی بسیار باید در مورد آن فکر کنید ، ایجاد یک موضوع از طریق انتخاب یک قطعه الهام بخش می تواند این بخش از یک پروژه تزئین را بسیار سرگرم کننده و جالب تر کند. در اینجا عواملی که باید هنگام تنظیم روحیه به آنها توجه کنید:

    قطعه الهام بخش: ساده ترین راه برای تزئین این است که با برخی از منابع الهام شروع شود. یک بالش تزئینی ، یک روسری مورد علاقه و حتی یک عکس مجله مکان های خوبی برای شروع هستند. قطعه الهام بخش خود را عاقلانه انتخاب کنید و مطمئن باشید وقتی به آن نگاه می کنید احساس خوبی به شما دست می دهد. این پایه ای است برای انتخاب موضوع ، رنگ ها ، الگوها و بافت های شما.

    موضوع: قطعه الهام بخش خود را تجزیه و تحلیل کرده و نامی برای آن ایجاد کنید. به عنوان مثال ، یک بالش سوزنی با طرح گیاه شناسی بر روی زمینه سیاه ممکن است الهامی از عنوانی مانند "باغ گیاه شناسی رسمی" باشد. با نام موضوع خود توصیفی باشید و انواع ایده های حمایتی به ذهن شما خطور می کند. چاپ های گیاه شناسی ، دیوارهای راه راه ، سبزیجات و رنگ های گل ، پارچه های رسمی و مبلمان ، چوب های تیره همه این موضوع خاص را دارند.
نشانه های رنگ: رنگ باید همیشه از موضوع پشتیبانی کند. بسیاری از اوقات ، رنگ هایی که مناسب ترین هستند در الگوهای و طراحی قطعه الهام بخش شما یافت می شوند. به طور کلی ، بهتر است سه رنگ را در یک اتاق انتخاب کنید: یک رنگ غالب ، که برای دیوارها ، موکت و زمینه های پارچه ای استفاده می شود. یک رنگ ثانویه که در تمام اتاق در پارچه و لوازم جانبی یافت می شود. و یک رنگ که ، به طرز اندکی برای ایجاد انرژی و هیجان به اتاق استفاده می شود.

    الگوها: نوارها ، چک ها ، گل فروشی ها و فرش ها تنها چند نمونه از الگوهایی هستند که به عنوان حمایت از موضوع خود در نظر بگیرید. این درست است که الگوهای را تا زمانی که سه کار انجام می دهید مخلوط کنید:

    رنگ پس زمینه را یکسان نگه دارید.
    اطمینان حاصل کنید که همه الگوهای یکسان هستند.
    مقیاس یا اندازه الگوها متفاوت است.
 بافت: خیلی از اشیاء صاف و براق یا خیلی تند و تیز ، بافت روستایی خسته کننده می شود. برای جالب بودن اتاق از تنوع استفاده کنید. حتی الگویی را می توان به عنوان بافت استفاده کرد. بسیاری از چاپ ها بصورت ابعادی به نظر می رسند و بنابراین به عمق یک طرح تزئین می افزایند.

    مبلمان: گذشته از عملکرد ، مبلمان شما نقش مهمی در حمایت از دکوراسیون داخلی شما دارد. برخی از قطعات ممکن است عملکرد خوبی داشته
شخصیت

در اینجا شانس خود را برای قرار دادن نشانه ای از شخصیت خود را در یک اتاق با برنامه ریزی مناسب ایجاد کنید. در اینجا چند استراتژی آورده شده است:

    لوازم جانبی: تابلوها ، گلدان ها ، بالش ها و فرش های اتاق همه بخش های جدایی ناپذیر از یک طرح دکوراسیون داخلی عالی هستند. به طور کلی ، آنها باید از تم شما پشتیبانی کنند ، اما اجازه انعطاف پذیری بیشتری را در اینجا می دهند. یک قاب عکس عتیقه می تواند تنوع فوق العاده ای را به یک اتاق معاصر اضافه کند. لوازم جانبی روی دیوارها ، مبلمان ، رومیزی و کف قرار دارند. آنها می توانند نقاشی و عکس باشند.

    Whimsy: این در طرح تزئینات شما اختیاری است ، اما می تواند با رعایت دقیق تمام دستورالعمل ها ، کیفیتی استریل که ممکن است ایجاد شده باشد ، خنثی کند. یک اتاق نشیمن زیبا ممکن است از یک لحاف بازیگوش که در بالای شومینه قرار دارد ، تسکین یابد.


نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر